متون عمومي
کتاب خوان مهر


معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد: کتابداران باید بتوانند بازار نشر را هدایت کنند حجت الاسلام والمسلمین واحدی در مراسم معارفه مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: کتابداران باید متخصص جریان های نشر کتاب باشند تا بتوانند مشاوران خوبی برای اعضاء باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا واحدی معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روز چهارشنبه بیستم خرداد در مراسم معارفه مرتضی عمرانی مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی مازندران اظهار داشت: در تمامی فرهنگ‌ها و ملت‌ها به این نهاد به عنوان یک ضرورت نگریسته می شود و مردم ناگزیر به حمایت و پشتیبانی توسط کتابخانه‌ها هستند، چراکه مرکز پشتیبانی علمی و دانش افزایی جامعه به شمار می روند.

معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد، دسترسی آحاد مردم به دانش و رشد تاثیرگذار در عصر اطلاعات را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: این اتفاق با دو رویکرد حاصل می شود؛ اول نگاه مسئولان به کتابخانه‌ها می بایست راهبردی باشد و دوم اینکه متولیان کتابخانه‌ها خودباور باشند تا جایگاه ویژه این نهاد در جامعه نهادینه شود.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی همچنین افزود: کتابداران باید متخصص جریان‌های نشر کتاب باشند تا بتوانند مشاوران خوبی برای اعضاء باشند و حتی باید بتوانند بازار نشر را هدایت کنند که به کدام سمت و سو برود.

وی در ادامه با بیان اینکه آمار کتابخوانی در کشور شایسته این ملت نیست، گفت: ملت ایران ملتی فرهیخته و فرهنگ دوست است اما امروز کتابخوانی و علاقه به کتاب در جامعه و حتی مسئولین زیبنده نیست و افرادی که دغدغه کتابخوانی را بصورت جدی داشته باشند، در اقلیت هستند.

معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد افزود: برخی مانع کتابخوانی در کشور را گسترش شبکه‌های اجتماعی می‌دانند در حالیکه شبکه‌های اجتماعی در کشورهایی که سرانه کتابخوانی بالایی دارند، زودتر وارد شده بود.
وی در پایان با آرزوی موفقیت برای مدیریت جدید اداره کل کتابخانه های عمومی استان و تشکر از زحمات ارزشمند مدیران قبلی، از مرتضی عمرانی به عنوان گزینه مشترک و مورد تایید نهاد کتابخانه های عمومی کشور و استانداری نام برد که برای تصدی این سمت انتخاب شده است.

گفتنی است در این مراسم از زحمات 54 ماهه محمداسماعیل امامزاده مدیرکل پیشین و 15 ماه تلاش عبدالحسین باقری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران قدردانی شد و با حکم دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مرتضی عمرانی به عنوان مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی مازندران معرفی شد.

منبع: مازندران
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1642

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما