متون عمومي
1

photo_2018-03-12_12-56-17.jpg

photo_2018-03-12_14-04-37.jpg

photo_2018-03-12_12-58-49.jpg

photo_2018-03-12_12-53-41.jpg

2

photo_2018-03-12_12-57-06.jpg
1396/12/21 دوشنبه با حضور اهالی شعر و ادب صورت گرفت؛ مازندران میزبان بیست و سومین نشست کتاب خوان شعر بیست و سومین نشست کتاب خوان شعر کشور با مشارکت موسسه شهرستان ادب از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، نشست کتاب خوان شعر با حضور شاعران و کارشناسان مطرح استان، جمعی از اهالی شعر و ادب و علی داوودی بعنوان مهمان ویژه برگزار شد.

در این نشست 4 کتاب معرفی شد که بدین شرح می باشد:

کتاب «سی آه سفید» مجموعه شعر محمدجواد مهدوی / معرفی شده توسط سینا دلشادی، مدیر حوزه هنری مازندران و شاعر

کتاب « مادر مرا بر دریا گریست» مجموعه شعر زهرا جهانی/ معرفی شده توسط مریم رزاقی، شاعر

کتاب «به رنگ نارنگی» مجموعه شعر سیامک بهرام پور / معرفی شده توسط علیرضا دهرویه، شاعر

کتاب «ترانه های تمدن» مجموعه شعر سید محمدعلی رضازاده / معرفی شده توسط صادق فقانی

علی داوودی مدیر دفتر شعر حوزه هنری نیز طی سخنانی در این برنامه گفت: چیزی که الان به شعر انقلاب موسوم شده است مثل خود انقلاب جریانی عمومی است و محدود به چند شاعر شاخص نیست و ای بسا هنوز هم زادگاه اصلی شعر انقلاب که بین عموم مردم بود، ناشناخته باشد.

وی افزود: عمر شعر انقلاب بیش از عمر انقلاب است و ادوار مختلف را پشت سر گذاشته و با سپردن وظیفه سنگینش به شاعران دوره بعد، ‌چشم به تداوم این حرکت دارد و پس از چند دهه رویش می‌توانیم بگوییم شعر انقلاب قدرتمندترین جریان ادبی معاصر شده است.

داودی ادامه داد: امروز جریان سازی  ادبی صرفا به چاپ کتاب و برگزاری محافل ادبی محدود نمی‌شود و رصد فعالیت‌های نسل نو و پوشش و هدایت و راهنمایی اینها بخش عمده‌ای از برنامه شعر را شامل می‌شود و دوستان شاعری که برای تربیت نسل نو تلاش می‌کنند،‌ ارزش کارشان کم از شعر گفتن نیست که ایده آل هر شاعری است.

همچنین آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در خصوص این نشست اظهار داشت: ادبیات فارسی و شعر، محل هنرنمایی و جلوه گری ذوق هنرمندان بسیاری بوده است که در معرفت از دیگران پیشی گرفته اند، جهان آفرینش را نه فقط با چشم سر که با چشم دل دیده و با لسانی غیب، قلم را وادار به آفرینش آثاری کرده اند که مرکب را هم حتی به شگفتی واداشته است؛ این ها اغراق نیست بلکه اهل شعر و ادب بارها با این شگفتی ها مواجه شده اند.

وی افزود: شعر در فرهنگ اسلام و ایران بسیار محبوب است و شاعران توانا در تاریخ اسلام و ایران ماندگار شده اند، اما ماندن در یک سبک و سیاق و یا تکرار سخن پیشینیان، خستگی و رکود می آورد، استعدادها را می خواباند و ذوق و سلیقه را آشفته می کند؛ هر از گاهی باید انسانی بیاید و با قدرت دلداگی و دلباختگی خود به آستان ادبیات غنی و سرشار از معرفت راستین پارسی، ادیبان را به شعف وا دارد.

ولیپور با بیان اینکه نشست های کتاب خوان شعر بر همین اساس برنامه ریزی شده اند تا استعدادهای شعر و ادب، فرصتی برای شناسانده شدن پیدا کنند، گفت: این نشست ها برای پربارتر شدن درخت تناور و پرمحصول شعر ماست و ما می توانیم در این دورهمی ها، حافظ ها، سعدی ها، مولوی ها، نیماها و قیصرها و در همین مازندران، پازواری ها و طالب ها را پیدا کرده و برای رسیدن به جایگاه واقعی شان مشوق باشیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 581

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991