متون عمومي
1

image_2018_05_03-09_06_19_447_gyg.jpg

image_2018_05_03-09_06_16_522_Lk5.jpg

image_2018_05_03-09_06_17_325_KJ6.jpg

image_2018_05_03-09_06_22_959_4uo.jpg
1397/2/13 پنجشنبه ولیپور در مراسم رونمایی از یک کتاب شعر؛ شعر با زیبائی احساس و قدرت منطق جاودانه می شود مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در آئین رونمایی از کتاب شعر «کمی آفتابم دهید» گفت: شعر با زیبائی احساس و قدرت منطق جاودانه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در آئین رونمایی از کتاب «کمی آفتابم دهید» مجموعه اشعار منوچهر اسکندری چراتی که با حضور عبدالله رضیان نماینده مجلس شورای اسلامی و جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در قائمشهر برگزار شد، شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در سخنان خود با بیان اینکه شعر با زیبائی احساس و قدرت منطق جاودانه می شود، اظهار داشت: شاعر به دلیل آگاهی نسبت به مسائل روز، درک صحیح از حوادث زمان و برخورداری از قریحه شاعرانه، می تواند برای دستیابی به مکارم اخلاق، نشر امید و رسیدن به جهانی بهتر، به مبارزه با بی صداقتی ها و ناراستی ها برخیزد.

ولیپور با اشاره به ماندگاری شعرای بزرگ در طول تاریخ، گفت: هر چقدر علم و آگاهی و بصیرت در شاعر بیشتر باشد، او ماندگار تر است و می تواند نماینده شایسته انسان ها برای بیان انسانیت باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: شعر باید فرار از تاریکی و جهالت را فریاد بزند و انسان ها را از ظلمت برهاند و از این رو نور و روشنایی و آفتاب، ویژگی خاص اشعاری هستند که می خواهند با مردم و برای سعادت مردم باشند.

وی در ادامه در مورد فعالیت های کتابخانه های عمومی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی مازندران به وضعیت مطلوبی رسیده اند، اظهار داشت: افزایش میزان مشارکت و رضایت اعضای کتابخانه ها و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی نشان دهنده آن است که در این نهاد، پویایی و نشاط، عامل پیش برنده اهداف مد نظر است.

ولیپور ادامه داد: اکنون کتابخانه ها تا حد زیادی به مردم شناسانده شدند و استقبال مردم از برنامه ها سبب شده است مازندران در سال گذشته به افتخارات بسیاری به لحاظ کتابخوانی دست پیدا کند که یکی از آنها کسب عنوان روستای برتر دوستدار کتاب توسط روستای قادیکلای بزرگ قائمشهر بوده است که با محوریت کتابخانه عمومی روستا صورت گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران همچنین طراوت ایجاد شده در بخش کودک کتابخانه های عمومی را بسیار نویدبخش خواند و گفت: در سال های نه چندان دور، افق بسیار روشنی از سرانه کتابخوانی با تربیت نسلی کتابخوان خواهیم داشت و در تلاشیم تا سرانه فضای کتابخوانی را هم برای آن افق روشن، به وضعیت مطلوبی برسانیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 889

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991