متون عمومي
1

photo_۲۰۱۸-۰۵-۱۲_۱۶-۲۱-۴۰.jpg

photo_۲۰۱۸-۰۵-۱۲_۱۶-۲۳-۳۷.jpg
1397/2/22 شنبه شاعری، نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: ارتباط دوسویه بین کتابخوانی و بهبود وضعیت زندگی. علی محمد شاعری نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، تلاش برای ترویج فرهنگ مطالعه مطابق با آموزه های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی را مناسب دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، علی محمد شاعری نماینده نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (شنبه 22 اردیبهشت) با آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دفتر وی دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه تقویت پایه های فرهنگ با رایج شدن کتابخوانی و مطالعه امکان پذیر می شود، اظهار داشت: اگر به دنبال فرهنگ سازی عالمانه برویم، به اهداف خود که همگانی ساختن ارزش های متعالی در جامعه است دست می یابیم.

شاعری با اشاره به رهنمودهای مستمر رهبری در امر مطالعه و بازدید روز گذشته ایشان از نمایشگاه کتاب، بیان داشت: ایشان در این بازدید تاکید کردند بهترین کتابها، کتابی است که انسان را به سمت خداوند و ارزش‌های والا و انقلابی هدایت کند، و امیدواریم کتاب جایگاه حقیقی خود را در جامعه بیابد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی عملکرد اداره کل کتابخانه های عمومی در دوران مدیریت سرکار خانم ولی پور نشان می دهد که بر روی همین ریل حرکت کرده اند و تلاش این مجموعه برای ترویج فرهنگ مطالعه مطابق با آموزه های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی در این مدت خوب ارزیابی میگردد.

وی با بیان اینکه بین کتابخوانی و بهبود وضعیت زندگی ارتباطی دوسویه وجود دارد، اذعان داشت: فرصت زندگی برای تجربه کردن همه امور بسیار کم است و کتاب بهترین وسیله برای بهره مندی از تجربیات ارزشمند و علوم نافع و افزایش بهره وری  است تا دستیابی به سعادت را برای انسان اهل مطالعه فراهم آورد.

شاعری همچنین به توسعه کتابخانه های عمومی و افزایش سرانه فضای مطالعاتی در مازندران بویژه شرق استان تاکید کرد و گفت: تعادل شایسته ای بین جمعیت مردم و قشر جوان و نوجوان با تعداد کتابخانه های عمومی وجود ندارد و برای این کار باید تصمیمات مهم در مجلس نیز اتخاذ شود.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این دیدار با قدردانی از رویکرد فرهنگی و آگاهانه شاعری نسبت به حوزه کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: به کمک نمایندگان مجلس برای گسترش اقدامات اثربخش در حوزه فرهنگ نیازمندیم تا به سطح ارزنده ای از خدمات کتابخانه ای برسیم.

وی افزود: کتابخانه های عمومی می توانند در رأس دستگاه های متولی فرهنگ به اندیشه های جوانان طراوت ایمان ، اگاهی و انقلابی گری را بچشانند به شرط آنکه حمایت های مادی و معنوی بیشتری از نهاد کتابخانه های عمومی صورت گیرد.

ولیپور با تشریح برنامه های سال گذشته و برنامه های آتی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، بیان داشت: انگیزه کافی برای تحول بنیادین در حوزه کتابخوانی وجود دارد و مردم نیز ثابت کرده اند اهل کتاب و مطالعه هستند و امیدواریم بتوانیم با افزایش سرانه فضای کتابخوانی با کمک دولت و مجلس، حلقه وصل با مردم را قوی تر کنیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 581

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991