متون عمومي
1

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۳-۲۹-۳۴.jpg

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۳-۴۲-۰۳.jpg

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۳-۴۳-۴۱.jpg

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۳-۴۹-۳۱.jpg

2

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۳-۴۹-۲۵.jpg

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۳-۵۰-۱۱.jpg

photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۸_۱۳-۴۲-۵۵.jpg
1396/11/19 پنجشنبه همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی؛ کتابخانه عمومی حضرت امام جعفر صادق(ع) روستای امیرده شهرستان بابل افتتاح شد کتابخانه عمومی خیّر ساز روستای امیرده شهرستان بابل به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی روز پنجشنبه 96/11/19 به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، این کتابخانه با زیربنای 147 مترمربع در زمینی که از سوی هیئت امنای مسجد روستا وقف گردید، توسط دکتر عسگری رضانژاد فوق تخصص چشم با هزینه ای بالغ بر 220 میلیون تومان احداث و از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی با هزینه کرد حدود 70 میلیون تومان تجهیز شد.

این کتابخانه عمومی که با نام مبارک امام جعفرصادق(ع) نامگذاری شده است، دارای دو سالن مطالعه به زیربنای 80 مترمربع و یک مخزن به مساحت 67 مترمربع است و با 2000 جلد کتاب، به بهره برداری رسید.

دکتر عسگری رضانژاد خیّر احداث کننده این کتابخانه در آئین افتتاح که روز پنجشنبه 19 بهمن 96 با حضور آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، نیازآذری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی، خیریان پور معاون استاندار مازندران، جمعی از مسئولین شهرستان بابل و مردم روستای امیرده برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: کتابخانه مرکزی علمی و فرهنگی است و بهترین فرصت را برای جهش علمی اهالی روستا بویژه کودکان و نوجوانان فراهم می کند.

وی با بیان اینکه طعم شیرین علم آموزی نباید به مدرسه محدود شود، اذعان کرد: کتابخانه های عمومی تکمیل کننده رسالت مدارس و پناهگاه فرهنگی مردم هستند و امیدواریم این کتابخانه محلی برای کشف و پرورش و شکوفایی استعدادهایی باشد که ممکن بود در نبود کتابخانه مسیر دیگری را بپیمایند.

ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این آئین با قدردانی از اقدام ارزشمند دکتر رضانژاد، بیان داشت: انسان ها به میزان بخشندگی، خدمت به مردم و آگاهی نسبت به نیاز جامعه و تلاش برای تامین آن نیاز قدر و منزلت می یابند و بعنوان یک الگوی ملی مطرح می شوند.

وی افزود: انتخاب کتابخانه بعنوان نیاز ضروری جامعه و احداث آن برای خدمت به مردم در یک عمل خیرخواهانه، نشان دهنده بینش بالای خیّر سازنده این کتابخانه است که خود طعم علم و مطالعه را چشیده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، انقلاب اسلامی را سرچشمه همه خدمات ارزشمندی دانست که ثمرات آن در اقصی نقاط کشور جاری است و گفت: اجتماع مردم و مسئولین در روستایی دور از شهر برای افتتاح مرکزی ارزشمند مانند کتابخانه، یکی از برکات انقلاب اسلامی است و امیدواریم این نهضت علمی و فرهنگی با خروش بیشتر در جای جای کشور فراگیر شود.

خیریان پور معاون استاندار مازندران نیز طی سخنانی، توسعه همه جانبه در روستاها را ضامن پیشرفت کشور دانست و اظهار داشت: تقویت زیرساخت های فرهنگی در روستاها با توجه به جایگاه بالای مذهب در بین روستائیان، ثمرات ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی در پی خواهد داشت.

وی افزود: کتابخوانی بعنوان یکی از ستون های فرهنگ در بین مردم باید به گفتمان غالب تبدیل شود و احداث کتابخانه اقدام مهم برای تحقق این اصل فرهنگی می باشد.

نیازآذری نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در اینباره گفت: کار با افتتاح کتابخانه تازه شروع می شود و از این پس ایفای نقش کلیدی کتابدار و استقبال مردم روستا از درجه اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود تا این سرمایه عظیم را به کمک یکدیگر به مرکز اثربخش علم و فرهنگ تبدیل کنند.

وی مردم را ولی نعمت انقلاب معرفی کرد و بیان داشت: مردم خودشان می توانند محتوا را مدیریت کنند و در صورتی که خیرین با دغدغه ورود کنند و شاهد موج کتابخانه سازی در مناسق مختلف باشیم، بالندگی را مردم ایجاد خواهند کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1142

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991