متون عمومي
1
1397/1/20 دوشنبه پیام آرزو ولیپور به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای و روز هنر انقلاب اسلامی؛ اگر انسان سرشار از ذوق و شوق الهی شود و انقلابی عمل کند، ممکن است قلمی از آن برآید که فتحی از جنس خون را برای جریان حق روایت کند آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای و بیست و پنجمین سالروز شهادت سید مرتضی آورینی و روز هنر انقلاب اسلامی پیامی را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران،  متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

علم و تقوا به عمل متعهدانه می انجامد و آنچنان اثرگذار می شود که ملتی را به دنبال خود می کشاند؛ خواه در فرهنگ باشد و یا در صنعت. اگر انسان سرشار از ذوق و شوق الهی شود و انقلابی عمل کند، فرهنگ را به جوشش در می آورد و ممکن است قلمی از آن برآید که فتح را برای جریان حق روایت کند حتی فتحی که از جنس خون است؛ می تواند زنگارها را از آئینه جادویی دل بردارد، گنجینه های آسمان را برای زمینیان به ارمغان آورد، فرهنگ غیرالهی غربی را به زانو در آورد، آغاز سیطره انقلاب اسلامی را فریاد بزند و جان هنر را در رستاخیزی الهی به محک بگذارد؛ می تواند فردایی دیگر را که رنگ و بوی معنویت در آن به نقطه اوج می رسد، رقم بزند. می تواند آوینی ای باشد که با شهادت، ولایت را در رثای خود به تمجید وا دارد.

اگر انسان سرشار از ذوق و شوق الهی شود و انقلابی عمل کند، با هر چه در توان دارد می تواند قله های علم را فتح کند. می تواند هسته های قدرت ملی را تا ثریا رشد دهد، می تواند همه توان طاغوتیان و مستکبران را برای توقف خود همصدا کند و عجز را برای آنها معنا بخشد و در نهایت هم دست آنان را به جنایات بزرگ تاریخیشان آلوده کند، می تواند غرور ملتی را برانگیزد و پرچم عزت اسلام و ایران را در مسیر وزش عنایات الهی به اهتزاز در آورد؛ می تواند شهریاری باشد، علی محمدی، رضایی نژاد و یا احمدی روشن. شهدایی که روشن بخش ساحت علم در دنیایی تاریک شدند.

آری؛ باید سرشار از ذوق و شوق الهی بود و انقلابی عمل کرد.

ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، سید شهیدان اهل قلم که به روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده و همچنین روز ملی فناوری هسته ای، به دو نکته اشاره می شود:

شناخت آوینی نیازمند مطالعه آثار مکتوب اوست؛ شاید مطالعه کتاب «آغازی بر یک پایان» که مجموعه مقالات ایشان در باب انقلاب اسلامی است، کمک شایسته ای به نسل جوان کند.

هر چند از شهدای هسته ای بسیار گفته شده باشد اما مطالعه کتاب هایی مانند «آقا مصطفی» و «شهید علم» برای شناخت بیشتر سیره شهدای راه علم توصیه می شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 432

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991