متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار ستاد
1396/10/30 شنبه از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد؛ آئین بزرگداشت جانباختگان سانحه سانچی بر روی عرشه کشتی در بندر نوشهر در ویژه برنامه ای که اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی استان و دانشگاه نیروی دریایی نوشهر برگزار کرد، به جانباختگان سانحه سانچی ادای احترام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در آئین بزرگداشت جانباختگان سانحه سانچی که بر روی عرشه کشتی در بندر نوشهر به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان و با مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی استان و دانشگاه نیروی دریایی نوشهر برگزار شد، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مدیرکل بنادر و دریانوردی، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر، روسای ادارات شهرستان نوشهر و جمعی از کتابداران استان با گل افشانی در دریای خزر، به جانباختگان سانحه نفتکش سانچی ادای احترام و برای آنها طلب مغفرت کردند.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این ویژه برنامه، مصیبت این اتفاق تلخ را مصیبتی برای تمام ایرانیان دانست و اظهار داشت: این برنامه با هدف ادای احترام به جانباختگان و ابراز همدردی با خانواده های مصیبت دیده این سانحه و قدردانی از زحمات حرفه های پرخطری مانند حرفه عزیزان دریانورد بوده است.

وی افزود: کتابداران که با ترویج کتابخوانی به دنبال نهادینه سازی آرامش واقعی در جامعه هستند بهترین افرادی می باشند که می توانند در غم و شادی مردم شریک باشند و برنامه هایی برگزار کنند که بیانگر همراهی و همدلی با هم میهنان است.

انزان پور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان نیز در این آئین، دریانوردی را مصداق از خود گذشتگی و ایثار دانست چرا که هم دوری از خانواده دارد و هم خطرهای فراوان دریا و حوادث آن که فقط با احساس تکلیف، ایمان عمیق و عشق به وطن میسر می شود.

همچنین در این مراسم کتاب های «فانوس دریا» و «تکاوران نیروی دریایی خرمشهر» برای حضار معرفی شد و با حضور یکی از خوانندگان بومی، دو قطعه موسیقی در وصف ایران و دریانوردان سانحه دیده، اجرا شد.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 996

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما