متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار ستاد

1396/11/1 يكشنبه با حضور اساتید مجرب ملی صورت گرفت؛ آغاز دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود مازندران با برگزاری جلساتی در 6 شهرستان دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود با حضور اساتید مجرب ملی در موضوع مهدویت با برگزاری جلساتی در 6 شهرستان استان مازندران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، این دوره ها با محوریت کتاب «نگین آفرینش» در دو جلد که درسنامه دوره عمومی معارف مهدویت و پرفروش ترین کتاب حوزه مهدویت است در تمامی شهرستان های استان با حضور اساتید مجرب ملی از موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برگزار می شوند.

آئین افتتاحیه این دوره روز شنبه 96/10/30 با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، فرماندار چالوس و حضور بیش از 350 نفر از شرکت کنندگان در دوره در چالوس برگزار شد.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این مراسم با بیان اینکه یکی از وظایف مهم کتابخانه های عمومی ترویج فرهنگ مطالعه مفیدی که به آگاهی افزایی و بصیرت جامعه منجر شود، است، اظهار داشت: مسئله اساسی مهدویت، اعتقاد مسلّم شیعه است که کار فراوان فرهنگی و مطالعاتی را می طلبد تا این گفتمان ناب از گزند انحرافات و آسیب های فکری مصون بماند، از این رو تصمیم گرفتیم اولویت برنامه های مطالعاتی را بر محور موضوع مهدویت قرار دهیم.

وی افزود: کتابخانه های عمومی می توانند با معرفی منابع مطمئن و برگزاری دوره های اینچنینی، به مراکز مهدویت در شهرستان ها تبدیل شوند و امیدواریم موج سازنده ای را برای آشنایی بیشتر مردم با موضوع مهدویت و انتظار در جامعه داشته باشیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه بحث مهدویت امروز در حال تبدیل شدن به بحثی فراگیر و جهانی است، اذعان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران باید بر روی این مسئله تمرکز بیشتری انجام داد چراکه ایران مهد تشیع و فرهنگ انتظار است و در صورتی که از این موضوع غفلت شود، جریانات انحرافی بر اعتقادات مردم اثر منفی می گذارند که هزینه ای سنگین در بر خواهد داشت.

محمد ناصر زندی فرماندار چالوس نیز در این مراسم، با قدردانی از جاری شدن فرهنگ مهدویت در تصمیمات مدیریتی مراکز مهم فرهنگی مانند کتابخانه های عمومی، بیان داشت: کتابخانه های عمومی و مسئله کتابخوانی همواره منشأ تحولات بزرگ فرهنگی بوده اند و امیدواریم این اقدام شایسته نیز تأثیرات آشکاری بر این مسئله مهم داشته باشد.

وی استقبال چشمگیر مردم و بویژه فرهنگیان و طلاب چالوس از برگزاری چنین دوره های مطالعاتی را نشان دهنده حاکم بودن روح اعتقادی و انگیزه تقویت و اشاعه فرهنگ ناب اسلامی و شیعی در میان شهروندان و نخبگان دانست.

گفتنی است دوره های سیر مطالعاتی یاوران موعود روز شنبه 30 دی در شهرستان های رامسر، عباس آباد و چالوس و روز یکشنبه در شهرستان های تنکابن، نوشهر و نور برگزار شد و طی دو هفته در تمامی شهرستان ها برگزار می شود.

این دوره ها تداوم خواهد داشت و علاقمندان می توانند جهت شرکت در این سیر مطالعاتی که با ارائه گواهی نامه معتبر نیز همراه است، به یکی از کتابخانه های عمومی استان مراجعه کنند.

 

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 872

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما