متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار ستاد1396/11/14 شنبه ولیپور در دیدار با خانوده شهید انقلاب: شهدا انقلابی گری واقعی را به ما آموختند مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت ایام فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی به همراه فرماندار و کتابداران شهرستان قائمشهر با خانواده بانوی شهید انقلاب در قائمشهر دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با خانواده شهیده حمیده مروتی، بانوی شهید انقلاب در قائمشهر که با حضور کتابداران و مسئولان شهرستان از جمله فرماندار همراه بود، با بیان اینکه شهدا مظهر ایثار و از خودگذشتگی و جهاد برای دستیابی به آرمان های اعتقادی ما هستند، اظهار داشت: آنها با خون خود انقلاب را رقم زدند و به نتیجه رساندند و اینگونه انقلابی گری را به ما آموختند بنابراین حفظ راه شهدا همان است که با افتخار از انقلابی گری یاد کنیم و انقلابی بمانیم.

وی افزود: ما در یک نظام مکتبی زندگی می کنیم و با اعتقادهایمان آن را پیش می بریم و اگر بخواهیم به آن هدف نهایی که رساندن این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی(عج) است برسیم باید همانند شهدا انقلابی باشیم و انقلابی عمل کنیم.

ولیپور با تاکید بر ضرورت توجه به اهمیت کار بزرگی که شهدا انجام داده اند، گفت: ما همواره مدیون شهدا هستیم و باید آنقدر تلاش کنیم تا بتوانیم گوشه ای از دین خود را ادا کنیم وگرنه باید در دادگاه عدل الهی پاسخگو باشیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بسیاری از مشکلاتی که اکنون در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد را قابل حل دانست و تاکید کرد: اگر به انقلابی گری ایمان داشته باشیم می توانیم این مشکلات را برطرف کرده و آنچه را که در شأن مردم شهید پرور ایران است، رقم بزنیم.

وی جوانان مومن را سرمایه بزرگ ملت ایران دانست و اذعان داشت: فرهنگ ایثار و شهادت تا بدینجا در تربیت نسلی مومن و جهادگر بسیار موثر بوده و امیدواریم با غلبه این فرهنگ در جامعه بتوانیم به وظیفه انقلابی خود عمل کنیم.

گفتنی است در این دیدار خانواده مرحوم میلاد عنایتی از جانباختگان حادثه سانچی نیز حضور داشتند و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با یادآوری برگزاری مراسم بزرگداشت جانباختگان این سانحه دریایی در بندر نوشهر، اظهار داشت: آنها از جوانان غیور و فرهیخته ایران بودند که شایستگی خود را به گونه ای اثبات کردند که خداوند آنها را در مسیر خدمت برگزید و همچون شهدا آنها را عروج داد.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 744

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما