متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار ستاد


1396/11/15 يكشنبه از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛ تقدیر از مستند ساز برتر کشور در حوزه کتاب مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار محمدرضا وطن دوست از مستندسازان برتر کشور به دلیل فعالیت در حوزه کتاب از وی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، وطن دوست برنده بیش از ۵۰ جایزه ملی و بین‌المللی از قبیل بهترین فیلم از جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال کانادا است و فیلم‌های او در فستیوال‌ها و دانشگاه‌های معتبر بسیاری از قبیل جشنواره مونترال کانادا، سائو پائولوی برزیل، شانگهای چین و مونیخ آلمان نمایش داده شده است.

وی در دیدار با آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به فعالیت های هنری خود با محوریت کتاب، اظهار داشت: هنر می تواند نقش بسزایی در فرهنگ سازی کتابخوانی در جامعه داشته باشد و بازخورد این تاثیرات را در آثار خود دیده است.

وطن دوست افزود: حاضرم تجربه های خود را برای ایجاد تحول در هنر مرتبط با کتابخوانی با اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به اشتراک بگذارم تا گام های جدیدی در این عرصه برداشته شود.

ولی پور نیز با بیان اینکه مستند به دلیل ساختار و روایت ساده‌ خود، از قدرت تأثیرگذاری و اقناع بالایی در مخاطب برخوردار است و به‌همین دلیل در سال‌های اخیر، در حوزه‌ افکار عمومی به شدت مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: جهت انقلابی و دینی به مستند جایگاه و مرتبت والایی می دهد؛ بنابراین مستند موضوعی است که می تواند ذهن ها را روشن کند و با رویکرد صادقانه و واقعیّت محور به گفتمان سازی در جامعه کمک کند.

وی جهت‌گیری و صداقت انقلابی این مستندساز را خدمت شایسته ای در عرصه مستندسازی عنوان کرد و اذعان داشت: این هنر و استعداد توفیقی الهی است که می تواند به خوبی در مسیر خدمت به کشور و انقلاب و مردم و آینده و تاریخ و اسلام قرار گیرد.

در پایان ولی پور به دلیل فعالیت شایان توجه محمدرضا وطن دوست در حوزه کتاب از وی تقدیر کرد.

 

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 478

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما