متون عمومي
کتاب خوان شهریور


اخبار ستاد


1396/12/3 پنجشنبه معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: کتابخانه های عمومی مازندران نمونه کارکرد جهادی در تراز انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ بوده اند معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از اقدامات فرهنگ ساز و اثربخش کتابخانه های عمومی استان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، سید هادی حسینی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان با آرزو ولیپور دیدار و در نشستی با شورای معاونین اداره کل، اقدامات فرهنگ ساز و اثربخش اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران را مورد تقدیر قرار داد.

وی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی مازندران نمونه کارکرد جهادی در تراز انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ بوده اند، اظهار داشت: اجرای برنامه های فاخر، نیازمند شناخت درست از فرهنگ است که برنامه های این مجموعه نشان می دهد با ژرف اندیشی، برنامه ریزی صورت می گیرد و به مرحله اجرا در می آید.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به موفقیت روستاهای دارای کتابخانه در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، اذعان کرد: بدون شک کتابخانه این اثرگذاری فرهنگی را داشته است و امیدواریم با تعدد کتابخانه های روستایی در استان، این روند فراگیر شود تا یک تقاضای عمومی از روستاها برای احداث کتابخانه شکل گیرد.

حسینی پیشرفت در زیرساخت کتابخانه ای در مازندران را تحسین برانگیز دانست و گفت: اقدامات خوبی صورت گرفته اما کافی نیست و پروژه های نیمه کاره و پروژه هایی که باید برای برخی شهرها و مناطق تعریف شوند، نیازمند حمایت بیشتر مسئولین هستند که حتما در مورد آنها تصمیم گیری خواهد شد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احداث کتابخانه مرکزی مازندران در ساری را دارای اولویتی مهم دانست و تاکید کرد همه موانع هر چه سریعتر باید در وزارتخانه برداشته شود تا مازندران برای داشتن یک کتابخانه مرکزی به شایستگی خود دست یابد.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این دیدار، با قدردانی از توجه همیشگی و حمایت های مسئولین ارشد فرهنگی کشور از برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی باید به مهد علمی و تربیتی تبدیل شوند و تا رسیدن به آن جایگاه باید مجاهدت های فراوان داشت.

وی افزود: آنچه که انجام شده است تنها بخشی از بایسته های مدیریت جهادی است و مطمئنا این روند با کارشناسان و کتابداران کتابخانه های عمومی بهتر از گذشته ادامه خواهد داشت.

ولیپور با بیان اینکه مشکل اصلی ما پروژه هایی است که بر زمین مانده و باید تکمیل شوند، بیان داشت: ما هر یک از این پروژه ها را به مثابه یک سنگر فرهنگی می بینیم و از آنجائیکه اکثر این پروژه ها در روستاها هستند و ثابت کرده ایم که می توانیم در روستاها برنامه های اثرگذار و شاخص انجام دهیم، بنابراین تکمیل آنها را به جد پیگیری می کنیم.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 265

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما