متون عمومي
کتاب خوان شهریور


اخبار ستاد

1396/12/6 يكشنبه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران: می توانیم با حمایت از کتابخانه های عمومی، پایتختی کتاب را برای یکی از شهرهای مازندران به ارمغان آوریم آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با مجید حسین زادگان سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بعنوان اولین جلسه کاری در سمت جدید دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، ولی پور در این دیدار ضمن تبریک انتصاب به وی و آرزوی موفقیت در مسئولیت جدید، حمایت های حسین زادگان در زمان تصدی فرمانداری ساری از کتابخانه های عمومی را نشانه ای از رویکرد ارزشمند فرهنگی وی دانست و اظهار داشت: با تسری این رویکرد به استان، امیدوار هستیم بسیاری از مشکلات برطرف گردد و به چشم انداز خود نزدیک تر شویم.

وی افزود: ما در جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب ثابت کردیم اگر برنامه و اراده با هم جمع شوند، می توانیم روستاهای خود را در سطح ملی برتر و برگزیده ببینیم و امیدواریم در پایتخت کتاب هم اتفاقات خوبی بیفتد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی، بسیج مسئولین و امکانات را لازمه موفقیت های فرهنگی برشمرد و اجرایی شدن این بسیج را در اختیار و توان مسئولین ارشد استان دانست.

مجید حسین زادگان نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش ها و ابتکارات مدیرکل و مجموعه کتابخانه های عمومی مازندران که روح تازه ای به برنامه های کتاب محور در استان داده است، اظهار داشت: انگیزه ای که برای تغییر وضعیت موجود کتابخوانی در این مجموعه مشاهده شده و برنامه هایی که اجرا می شود می تواند یک الگوی ملی باشد

وی افزود: مسئولین استانی و شهرستان ها در هر مقام و موقعیتی موظف به حمایت از عرصه فرهنگ برای ارتقاء شاخص های مثبت اجتماعی هستند و هرگونه قصوری پذیرفته نیست.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه کتاب مهمترین رکن فرهنگ و کتابخوانی زیربنای فرهنگ سازی است، بیان داشت: بخش مهمی از آنچه که به پیشگیری از وقوع جرم تعبیر می شود بدست کتابداران در کتابخانه های عمومی باید برطرف گردد و این دقیق ترین مسیر است.

حسین زادگان با تحسین تاثیرگذاری کتابخانه های روستایی در درخشش ۳ روستا در جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب، اذعان کرد: حتما با حمایت از کتابخانه های عمومی با این روندی که طی می کنند، می توان عنوان پایتختی کتاب را نیز برای یکی از شهرهای مازندران به ارمغان آورد.

 

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 299

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما