متون عمومي
کتاب خوان شهریور


اخبار ستاد


1396/12/7 دوشنبه آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران مطرح کرد؛ تبیین صحیح گفتمان مهدویت با دوره های سیر مطالعاتی یاوران موعود در کتابخانه های عمومی مازندران نشست شورای سیاست گذاری مهدویت مازندران با حضور نماینده ولی فقیه در استان، رئیس بنیاد مهدویت، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دیگر دستگاه های فعال در موضوع مهدویت برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر لزوم پررنگ تر شدن فرهنگ مهدویت در سبک زندگی افراد، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا فرهنگ مهدویت در جامعه به خوبی ساری و جاری شود.

وی با بیان اینکه بر اساس ارشادات رهبری، دهه مهدویت شکل گرفته است، ادامه داد: هفته مهدویت فرصت مناسبی برای اقدامات بایسته ای است که به تقویت گفتمان مهدویت کمک می کند.

آیت الله طبرسی بر لزوم عاشورایی شدن فرهنگ مهدویت در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: معرفی صحیح سیره، امامت و حکومت حضرت ولی عصر(عج) به مردم، لازمه پیشرفت و بقای دینی جامعه و آثار آن نیز امیدبخش است.

وی ضمن پیشنهاد تشکیل کتابخانه های تخصصی با موضوع مهدویت جهت برداشتن گام های مهم در این زمینه، افزود: باید فکر و اندیشه مهدویت را در دنیا و کشور نشر و ترویج دهیم و دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود در کتابخانه های عمومی در تبیین گفتمان مهدویت موثر واقع شده است که با تداوم آن به گستردگی مخاطبینش افزوده خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: ترویج فرهنگ مهدویت، حفظ و صیانت انقلاب اسلامی است و آنچه که از مهدویت بر ما تکلیف شده بایستی به درستی عمل کنیم.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این جلسه، موضوع مهدویت را از اولویت های مهم دینی و انقلابی مدیران و مردم برشمرد و اظهار داشت: کتابخانه های عمومی در راستای وظیفه ترویج فرهنگ مطالعه مفید، موضوع مهدویت را برای برگزاری دوره های سیر مطالعاتی برگزید و با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و بهره مندی از اساتید خبره، دوره هایی را در تمامی شهرستان های استان و حتی برخی مناطق دوردست روستایی که کتابخانه های روستایی فعال داشته اند، برگزار کرد.

وی افزود: این دوره ها که با استقبال بیش از 2000 نفر در سطح استان همراه بود، ثابت کرد جامعه به ارائه مباحث مربوط به مهدویت تشنه است و با توجه به سرمایه گذاری های دشمنان و فرقه های انحرافی، در صورت غفلت از این موضوع، دشمنان با اعتقادات مردم بازی خواهند کرد و افکار و اندیشه های انحرافی را تقویت می کنند.

ولی پور با بیان اینکه راه مبارزه با کجروی ها، تبیین اندیشه های ناب است، گفت: کتابخانه های عمومی با افتخار پرچم این گفتمان را بالا گرفته است و امیدواریم با این روش علمی که آغاز شده است، موج عظیمی از آگاهی و بصیرت برخاسته از اعتقادات اصیل را به جامعه وارد کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به فعالیت های بخش کودک کتابخانه ها، اذعان کرد: در حال برنامه ریزی هستیم تا با پرورش نیروی متخصص کتابدار در موضوع مهدویت، بخش کودک کتابخانه ها را به مراکزی برای شناخت صحیح امام زمان(عج) تبدیل نمائیم.

وی افزود: برای دهه مهدویت نیز برنامه هایی همچون نشست های تخصصی کتاب خوان با موضوع مهدویت در سطح استان برگزار خواهد شد، گفت: با حمایت ها و همکاری های مسئولین استان می توانیم رونق بیشتری به این برنامه ها دهیم و با هم افزایی بر دامنه اثرگذاری برنامه ها بیفزاییم.

حجت الاسلام و المسلمین نصوری رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مازندران هم در این جلسه با قدردانی از همکاری های دستگاه های فرهنگی و بویژه کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های مهدویت محور، خواستار ملی شدن این طرح ها در سطح کتابخانه ها شد.

وی افزود: روشن شدن افکار عمومی نسبت به مسئله مهدویت با همه هجمه های فرهنگی و عنادهای صورت گرفته، کار آسانی نیست و با مجموعه ای از اساتید مجرّبی که بصورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند می توانیم این عرصه از جهاد فرهنگی را به خوبی مدیریت کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین نصوری آشنایی با معارف مهدوی از دوران کودکی را بسیار لازم و ضروری دانست و گفت: به دنبال ایجاد مهدهای مهدوی در کشور هستیم که به آموزش و امکانات تخصصی نیازمند است و در این زمینه نیز اقدامات اولیه صورت گرفته است.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 263

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما