متون عمومي
کتاب خوان شهریور


اخبار ستاد
1396/12/9 چهارشنبه پیام تشکر ولیپور از وزیر آموزش و پرورش؛ تدبیر حکیمانه وزیر آموزش و پرورش در ایجاد موج کتابخوانی در ایام نوروز یک جهاد فرهنگی است مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی از وزیر آموزش و پرورش به دلیل حذف پیک نوروزی و ایجاد فرصتی برای کتابخوانی برای دانش آموزان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور در پیامی به سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به دلیل حذف پیک نوروزی و ایجاد فرصتی برای کتابخوانی برای دانش آموزان قدردانی کرد.

متن پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

با سلام و احترام

فرهنگ کتابخوانی برای دانش آموزان تشنه تدبیری حکیمانه بود تا فرزندان این مرز و بوم از همان دوران کودکی، مطالعه را به عنوان یک رفتار شایسته در زندگی بپذیرند؛ مطمئناً تجربه چشیدن لذت کتابخوانی، خیلی ها را شیفته خود می کند و متاسفانه ضعف عمده در ترویج فرهنگ کتابخوانی تا بحال این بوده است که بسیاری از افراد کسب چنین تجربه ای را به دلیل عدم فرصت آفرینی برای کتابخوانی و آشنا نبودن با کتاب های خوب، بدست نیاوردند.

مطمئناً تدبیر ارزشمند صورت گرفته برای حذف پیک نوروزی و استفاده از شور و نشاط دانش آموزان در ایام نوروز برای کتابخوانی، اقدامی بوده است که هیجان کتابخوانی را در خانواده ها و بویژه فرزندان آینده ساز این سرزمین بوجود می آورد و نویدبخش اقبال فزاینده به مطالعه خواهد بود.

لذا امید است با تداوم این درایت های موثر و معرفی کتاب های خوب برای مطالعه به دانش آموزان که با خلاصه نویسی و شرح کتاب هم همراه است، در آینده ای نچندان دور به سرانه کتابخوانی در جامعه خود افتخار کنیم و از این تصمیم های ارزشمند که در این برهه اتخاذ شده است به نیکی یاد کنیم.

اینجانب به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران این حرکت ارزشمند حضرتعالی را یک جهاد فرهنگی و باقیات الصالحاتی میدانم که اثراتش به زیبایی در شادابی و نشاط اندیشه و افزایش دانایی کودکان این مرز و بوم نقش آفرینی خواهد کرد.

در پناه قرآن و عترت، پیروز و سربلند باشید.

آرزو ولیپور

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 316

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما