متون عمومي
کتاب خوان شهریور


اخبار ستاد1396/12/10 پنجشنبه به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا صورت گرفت؛ دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با مادر دو شهید مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا با مادر شهیدان اسدی امرئی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صبح امروز پنجشنبه (10 اسفند 96) به همراه جمعی از کارکنان ستادی به جهت تکریم مقام والای مادران شهدا، با مادر بزرگوار شهیدان سید خیرالله اسدی امرئی از شهدای دفاع مقدس و سید جواد اسدی از شهدای مدافع حرم در روستای امره شهرستان ساری دیدار کردند.

ولیپور در این دیدار با بیان اینکه کاری که مادران شهدا بویژه مادرانی که چند شهید در راه انقلاب و اسلام تقدیم کرده اند همچون کاری بوده است که حضرت ام البنین(س) انجام داده است، اظهار داشت: نامگذاری سالروز وفات حضرت ام البنین(س) به روز تکریم مادران و همسران شهدا، بسیار دقیق و بجا بوده است و این مادران کار زینبی نیز کرده اند و انسان در رفتار آنها و خشوع و رضایت آنها در می یابد که در حرف و شعار و باور این مادران آسمانی، ایمان به جمله «ما رأیت الّا جمیلا» تبلور دارد.

وی افزود: ایمان حقیقی را در وجود چنین مادران بزرگواری می توان عمیقاً مشاهده و درک کرد و برای همه قابل اثبات است که خداوند این مادران را انتخاب کرده است تا به همگان ثابت کند که می توان در سخت ترین شرایط، از مشیت الهی رضایت داشت و برای اسلام فداکاری کرد و پشتیبان رهبری باقی ماند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با بیان اینکه تاریخ از رشادت های شهدای، همچون شهیدان سید خیرالله و سید جواد اسدی با افتخار یاد خواهد کرد، اذعان کرد: این شهدا مردانی بودند که در دامان مادرانی رشد و تکامل یافتند که با فرهنگ حسینی و زینبی عجین گشته بودند، مجاهدانی که دل از دنیا بریده و مدافع حریم ملت و حرم اهل بیت(ع) بودند و با جاری ساختن خونشان، ملتی را برای نیل به آرمان های مقدس انقلاب اسلامی به دنبال خود کشانده اند.

ولیپور خطاب به مادر شهیدان اسدی امرئی بیان داشت: خوشا به سعادتتان که توانستید فرزندانی تربیت کنید که در زمره مردان خدا و منادی حق طلبی، عزت خواهی، جهاد در راه خدا و ترویج دهنده فرهنگ ایثار و شهادت شدند و شما برای پیمودن راهی پرافتخار که به ظهور منجی عالم بشریت و برقراری قسط و عدل در سراسر گیتی منجر خواهد شد، گام های خود را استوار و محکم برداشته اید و مطمئن باشید که «إنّ وعدالله حق»؛ وعده خدا حق است.

گفتنی است در این دیدار، روضه خوانی از مصائب اهل بیت(ع) هم صورت گرفت و تابلوئی از آیات قرآن به رسم یادبود به این مادر بزرگوار اهدا شد.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 397

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما