متون عمومي
کتاب خوان آبان


اخبار ستاد
1397/8/7 دوشنبه برپایی موکب کتابخوانی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛ از بصیرت عاشورایی تا حماسه اربعین با کتابخوانی موکب کتابخوانی در مرکز شهر ساری بهانه ای شد برای جاماندگان از مسیر نورانی نجف به کربلا تا ارادت خود را با کتابخوانی به اثبات برسانند. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی مازندران؛ آنچه که کاروان مظلوم اهل بیت(ع) پس از واقعه عاشورا به آن اهتمام داشت، تبیین قیام حسینی و ثبت اهداف آن در تاریخ بود تا با نهادینه سازی آگاهی و بصیرت، راه سعادتی را که شهادت امام حسین(ع) نشان داد، برای بشریت هموار سازند..
قیام ۲۰ میلیونی محبان اهل بیت(ع) در اربعین حسینی، در واقع ثمره حرکت بزرگ آن کاروانی است که حضرت زینب(س) در کنار امام سجاد(ع) هدایت آن را به عهده داشتند و گویا آن حرکت همچنان ادامه دارد.
از این رو زنده نگاه داشتن زیارت اربعین و ترویج معارف عاشورا در این عصر و زمان، ما را در آن کشتی نجات حفظ می کند.
آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به برپایی موکب کتابخوانی در آستانه اربعین حسینی در مرکز شهر ساری و استقبال مردمی از آن، اظهار داشت: اگر از خیل جمعیت زائران اربعین جا ماندیم اما سعی کردیم پرچم عزای امام حسین و معارف عاشورا را در شهر و دیار خودمان برافراشته کنیم و محلی را برای دلدادگان سیدالشهدا(ع) فراهم آوریم تا گوشه ای از ارادت خودشان را به نمایش بگذارند و با مطالعه به بیعتی آگاهانه تر بپردازند.
وی افزود: به خود می بالیم که توانستیم مجموعه ای فاخر از برترین کتاب های با موضوع عاشورا را در معرض مطالعه عموم مردم قرار دهیم و استقبال مردمی نیز برای ما بسیار دلگرم کننده بود.
ولیپور همچنین بیان داشت: دلگرمی مهم ما این بود که بتوانیم برای برگزاری باشکوه تر مراسم اربعین در سال های بعد، قوایی آگاه و بصیر فراهم کنیم که امیدواریم این مهم محقق شده باشد.
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 253

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما