متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار شهرستان

1396/9/27 دوشنبه ادامه پیگیری ها برای دریافت سهم قانونی کتابخانه های عمومی از شهرداری ها؛ دیدار معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با شهرداران شیرگاه، زیراب و آلاشت معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در خصوص سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها با شهرداران شیرگاه، زیراب و آلاشت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، سید احسان موسوی تاکامی معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدارها، قانون را فصل الخطاب روابط مالی با شهرداری ها دانست و اذعان داشت: کتابخانه های عمومی در استان در بسیاری از برنامه ها و جهت پیشبرد امور، روابط خوبی با اکثر شهرداری ها دارند و امیدواریم این نگاه فرهنگی در شهرداری ها تداوم یابد.

وی با اشاره به آغاز بکار شهرداران جدید در بیشتر شهرها، اظهار داشت: اعتقاد داریم تغییر و تحولات همواره تزریق انگیزه به مجموعه هاست و وادی فرهنگ هم مسلما از این انگیزه بیشتر، منتفع خواهد شد؛ شهرداران جدید نیز تاکنون در جلساتی که داشته اند ثابت کرده اند نگاه ویژه ای به مقوله فرهنگ و بویژه کتابخانه های عمومی دارند.

موسوی افزود: سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها، منبع اصلی تامین اعتبار این نهاد فرهنگی است و انتظار می رود شهرداران این سهم را به مثابه شاهرگ اصلی حیات برنامه های فرهنگی شهر خود در نظر داشته باشند.

معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، پرداخت منظم نیم درصد و پرداخت بدهی سال های گذشته را انتظار اداره کل از شهرداران جدید عنوان داشت و گفت: با پیگیری های استاندار مازندران و اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، این پرداخت ها روند مستمر و مطابق برنامه خواهد داشت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1078

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما