متون عمومي
کتاب خوان شهریور


اخبار شهرستان

1396/12/5 شنبه ولیپور در آغاز دوره های آموزشی کتابداران مازندران: آموزش، نشاط و پویایی را برای کتابخانه های عمومی در پی دارد دوره های آموزشی ویژه کتابداران استان مازندران با برگزاری دو دوره در شهرستان های ساری و چالوس آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، دوره های آموزشی کتابداران مازندران در 3 عنوان «شاداب سازی محیط کتابخانه های عمومی»، «مبانی، مفاهیم، نظریه ها و روش های سواد رسانه ای» و «نقد کتاب در کتابخانه های عمومی» از امروز (شنبه 96/12/5) بطور همزمان در ساری و چالوس آغاز گردید.

این جلسات با حضور اساتید مجرب کتابداری در سطح کشور ویژه روسای ادارات، مسئولین کتابخانه ها و کتابداران استان در سه مرحله در اسفند ماه برگزار خواهد شد که کلاس های مربوط به شهرستان های مرکز و شرق استان در ساری و غرب استان در چالوس می باشد؛ در روز نخست کلاس «شاداب سازی محیط کتابخانه های عمومی» در ساری و «نقد کتاب در کتابخانه های عمومی» در چالوس برگزار می شود.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در آغاز برگزاری نخستین جلسه از دوره های آموزشی ویژه کتابداران شرق و مرکز استان در ساری اظهار داشت: کتابخانه هایی می توانند به محل شایسته ای برای اهالی فرهنگ و کتاب تبدیل شوند که در علم و دانش کتابداری روزآمد و متبحر باشند و در علوم دانشگاهی و اطلاعات شخصی متوقف نشوند.

وی افزود: فرهنگ سازی بعنوان یکی از سخت ترین رسالت های کتابداران نیازمند بهره مندی از علم و دانش کافی و آشنایی با روش های هوشمندانه و دقیق فرهنگ سازی است که با ایستایی در علم و خمودی در کسب اطلاعات حاصل نمی شود و باید در این زمینه تحرک لازم را داشت که البته با بررسی های بعمل آمده مازندران در این زمینه با مشکلات زیادی روبرو نیست.

ولیپور با بیان اینکه ساختمان کتابخانه های عمومی باید روحی جذاب و نشاط آفرین داشته باشند، اذعان کرد: آموزش، نشاط و پویایی را برای کتابخانه های عمومی در پی دارد و باید از این فرصت های آموزشی بهره برداری لازم صورت گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران مطالعه را پیش نیاز و پس نیاز این دوره های آموزشی دانست و گفت: کتابدار باید از مطالعه لذت ببرد و یک کتاب شناس حرفه ای باشد تا بتواند با دانش خود بعنوان یک مشاور امین، محور جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی باشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 613

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما