متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار شهرستان
1397/1/28 سه‌شنبه با هدف کارآمدی بیشتر بخش کودک کتابخانه های عمومی صورت گرفت؛ آغاز دوره آموزشی هم افزایی مهارت های قصه گویی برای کتابداران مازندران یک دوره آموزشی با عنوان هم افزایی مهارت های قصه گویی با حضور 40 کتابدار و تدریس یکی از اساتید دانشگاه در ساری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، این دوره آموزشی با هدف کارآمدی بیشتر بخش کودک کتابخانه های عمومی با افزایش مهارت های کتابداران، امروز (سه شنبه 97/1/28) در پردیس نیروی انتظامی خزرآباد ساری با حضور 40 کتابدار مازندران آغاز و طی 2 روز برگزار خواهد شد.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در خصوص این دوره اظهار داشت: بخش کودک از ارکان مهم کتابخانه های عمومی است و علاوه بر آنکه برنامه های تعریف شده برای آن باید عالمانه باشد، بلکه نحوه اجرای برنامه هم باید عالمانه و ماهرانه باشد تا اثر مطلوب خود را بگذارد، از این رو مهارت افزایی برای کتابدارانی که بطور ویژه در این بخش فعالیت دارند، بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: اراده و مهارت هایی که در کتابداران مازندران تاکنون مشاهده شده، قابل قبول و مثبت بوده و برنامه های بخش های کودک نیز به خوبی اجرا می شده اما مطمئناً برگزاری چنین دوره هایی در کیفیت اجرای برنامه ها اثرات بسیار خواهد گذاشت و کتابداران را در رسیدن به اهدافی که خودشان هم با جدیت به دنبال آن هستند، کمک خواهد کرد.

شاهدخت موسی‌زاده، مدرس این دوره آموزشی نیز در این خصوص بیان داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت قصه‌گویی در کتابخانه‌های عمومی، شرکت در دوره آموزشی هنر قصه‌گویی برای هر کتابدار ضروری است. طی این دوره تاریخچه قصه‌گویی، شیوه انتخاب قصه و اجرای آن به کتابداران آموزش داده خواهد شد و سپس تمرین عملی با توجه به آموزه‌های ارائه‌شده انجام می گیرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 685

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما