متون عمومي
کتاب خوان مهر


اخبار شهرستان


1397/2/11 سه‌شنبه به مناسبت برگزاری جشنواره کتابخانه های منتظر؛ گزارشی خواندنی از نشاط اجتماعی در کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت نیمه شعبان کتابداران با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در روزهای منتهی به عید میلاد امام عصر(عج)، کتابخانه های عمومی مازندران را به محلی برای میثاق منتظران با امامشان تبدیل کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در جشنواره کتابخانه های منتظر که به مناسبت نیمه شعبان و با هدف ترویج معارف مهدوی در بین اقشار مختلف جامعه از شنبه 8 اردیبهشت تا سه شنبه 11 اردیبهشت در سطح کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، برنامه هایی مختلف با محوریت کتاب های موجود در کتابخانه با موضوع مهدویت به اجرا در آمد که گوشه هایی از اشتیاق انتظار را به نمایش گذاشت.

در برنامه های روز شنبه که به کودکان اختصاص داشت، نشست های معرفی کتاب و قصه گویی، مسابقات نقاشی، نمایش عروسکی و دلنوشته های کودکان برای امام زمان(عج) در بخش کودک کتابخانه ها اجرا شد که با استقبال برخی از مدارس و مهدهای کودک، این برنامه ها علاوه بر کتابخانه ها در مدارس نیز توسط کتابداران برگزار گردید.

مادر یکی از کودکان شرکت کننده در برنامه کتابخانه آزادگان ساری، با ابراز رضایت از برگزاری این جشنواره که تصویری دلنشین از حضرت مهدی(عج) را برای کودکان ترسیم و مسئله ظهور را با تعریفی زیبا و جذاب برای بچه ها بیان می کرد، گفت: برخی از انحرافاتی که در مسئله مهدویت در جامعه شکل می گیرد به دلیل عدم شناخت صحیح نسبت به این مسئله از دوران کودکی است و وقتی بتوانیم معارف دینی مانند مسئله ظهور را به درستی در مدارس و مراکز فرهنگی برای فرزاندانمان تبیین کنیم، انحراف هرگز رخ نخواهد داد.

در برنامه روز یکشنبه که برای نوجوانان بود، کتابداران در کتابخانه های عمومی استان میزبان نوجوانان با اجرای برنامه هایی مانند مسابقات کتابخوانی، روخوانی و جمعخوانی کتاب و دلنوشته و پرسش و پاسخ از کتاب معرفی شده بودند.

نوجوان شرکت کننده در جشنواره در کتابخانه عمومی صاحب الزمان(عج) نوشهر در ارتباط با کتابی که به همراه دوستان و با کمک کتابدار کتابخانه خوانده بود، گفت: مطالب کلی در مورد امام زمان(عج) شنیده بودم و اطلاعات دقیقی از چگونگی غیبت و اثرگذاری امام و مسائل ظهور نداشتم که حالا اطلاعات بهتری دارم و این نشست این انگیزه را برایم بیشتر کرد که کتاب های بیشتری در این رابطه بخوانم چون برایم بسیار جذاب بود.

روز دوشنبه کتابخانه های عمومی مازندران میزبان جوانان بودند. محافل کتابخوانی و آشنایی با کتاب های متنوع و نویسندگان مختلف، پرسش و پاسخ و نشست های کتاب خوان با هدف معرفی بهترین کتاب های منتشر شده در این زمینه، از جمله مهمترین برنامه هایی بودند که در این روز اجرا شدند.

یکی از جوانان شرکت کننده در نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی شهید کاکو جویبار، در گفتگویی که با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داشت، در خصوص این جشنواره اظهار داشت: به محض اطلاع از برگزاری چنین برنامه هایی، علاوه بر اینکه خودم شرکت کردم، برادر کوچکتر و مادر خود را به حضور در برنامه های کتابخانه تشویق کردم.

وی افزود: یکی از جنجالی ترین مباحثی که در دانشگاه ها با شبهات فراوان در بین دانشجویان مطرح می شود همین مسئله ظهور امام عصر(عج) است که عمده آنها به دلیل بی اطلاعی و عدم مطالعه به مسائل انحرافی کشیده می شود. من هم سعی کردم با حضور در این نشست با کتاب های خوبی آشنا شوم تا دایره اطلاعات خود را افزایش داده و بتوانم در مباحثه ها موفقیت بیشتری داشته باشم.

در روز سه شنبه که برنامه هایی با حضور زنان خانه دار برگزار شد، یکی از اعضای فعال کتابخانه عمومی حضرت باقرالعلوم(ع) نکا اظهار داشت: بارها در کتابخانه عمومی به همراه فرزندم حاضر می شدم و کتاب هایی را برای مطالعه انتخاب می کردم که تابحال هیچکدام با موضوع مهدویت نبوده اند، اما در نشستی که بواسطه این جشنواره برگزار شد، با کتاب هایی آشنا شدم که علاوه بر شناخت صحیح نسبت به این موضوع، فهمیدم می توانم با مطالعه برخی کتاب ها، رفتار خانوادگی را تحت الشعاع قرار بدهم و آموزه های حاصل از مطالعه را با شور و اشتیاق ظهور در خانواده جاری و ساری کنم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 759

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما